واحد پلي كلينيك (کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی سرپایی)

  • 1394/08/04
  • 13:53:18
  • 21691

واحد پلي كلينيك در دو موقعیت مکانی مختلف تفکیک شده است:

بخش اول کلینیک تخصصی و  فوق تخصصی در مجاورت اورژانس این مرکز درمانی قرار دارد.

بخش دوم  کلینیک امام علی(ع) که در مرکز شهر جهت دسترسی سریع و آسان تر مراجعین به خدمات پزشکی قرار دارد.

این واحد با بهره گيري از كارشناسان و كادر پزشكي مجرب و متخصص، خدمات متنوع درماني و تشخيصي را در دو شيفت صبح و عصر به مراجعین محترم به صورت سرپايي ارائه مي دهد.

شما مي توانيد  با مراجعه به سايت بيمارستان جهت اطلاع از برنامه حضور پزشكان اين واحد، مشاهده رزومه پزشکان و دريافت نوبت اينترنتي اقدام نماييد. همچنین میتوانید با مراجعه به کیوسک های الکترونیکی مستقر در بیمارستان کیش و کلینیک امام علی(ع) و یا مراجعه به پذیرش مرکزی جهت اخذ نوبت بصورت حضوری اقدام نمایید.

خدمات پلي كلينيك به شرح زير است:

كلينيك زنان، زایمان و نازایی: انجام كليه مراقبت هاي دوران بارداري و تشخيص و درمان بيماري هاي زنان و ناباروري با بهره گيري از فضاي كاملا مجزا از ساير كلينيك ها جهت رفاه بانوان.

کلینیک بیماریهای داخلی: تشخیص و درمان انواع بیماریهای داخلی توسط متخصصین داخلی.

كلينيك فوق تخصصی ارتوپدي:  تشخيص و درمان شكستگي ها، گچ گيري، جراحي ترميم جراحات وجراحي ستون فقرات و...

كلينيك اورولوژي: تشخيص و درمان كليه بيماريهاي مربوط به کلیه و مجاری ادراري و تناسلي آقايان ، بانوان و كودكان و بکار گیری از دستگاه یوروفلومتری در این کلینیک.

كلينيك گوش و حلق و بيني: تشخيص و درمان بيماري هاي حنجره و گوش و حلق كه در كنار اين كلينيك واحد شنوايي سنجي به همراه كارشناس مربوطه با امكانات كامل تعبیه شده است.

كلينيك چشم پزشكي: تشخيص و درمان بيماري هاي چشمي توسط متخصص چشم پزشکی كه در كنار آن كارشناس بينايي سنجی هم حضور داشته و يك عينك سازي نیز مستقر مي باشد.

كلينيك كودكان و نوزادان : با بهره گيري از امكانات پيشرفته تشخيصي و پزشكان متخصص مجرب ، ايجاد فضايي دلنشين و آرام بصورت مجزا از ساير بيماران ، تعبيه اتاق بازي كودك در زمان  انتظار و پخش كارتون در سالن انتظار و حضور دو متخصص كودكان و نوزادان براي  كاهش زمان انتظار از ويژگي هاي اين كلينيك مي باشد .

کلینیک جراحی مغز و اعصاب و ستون فقرات: تشخیص، جراحی و درمان بیمارانی که دچار بیماری و عارضه های مغزی و نخاعی می باشند.

كلينيك جراحي عمومي و لاپاراسکوپی: تشخيص و انجام اعمال جراحی جهت بيمارانی كه نياز به جراحي دارند.

كلينيك روان پزشكي: تشخيص و درمان بيماري هاي اعصاب و روان و انجام مشاوره و آموزش روش هاي كاهش استرس.

كلينيك بيهوشي: در اين كلينيك متخصص بيهوشي كليه بيماران را قبل از انجام عمل جراحي ويزيت مي كند.

كلينيك فوق تخصصی گوارش و كبد: با وجود دستگاه های مدرن و پيشرفته آندوسکوپی، کولونوسکوپی و فيبرواسكن، مي توان مشكلات گوارشی و كبدي بیماران را توسط فوق تخصص گوارش و کبد بررسي نمود.

کلینیک فوق تخصصی غدد كودكان و بزرگسالان:  تشخیص و درمان بیماریهای غدد درون ریز و متابولیسم مانند بررسی عملکرد تیروئید، اختلالات متابولیزم و تولید بیش از اندازه یا کم هورمون با حضور فوق تخصص در رشته های غدد بزرگسالان و اطفال

كلينيك داخلي مغز و اعصاب(نورولوژي): تشخيص و درمان كليه بيماري هاي اعصاب مركزي و محيطي. انجام  تست هاي  تشخيصي  EEG , EMG , NCV

كلينيك فوق تخصصي ريه: تشخيص و درمان كليه بيماري هاي دستگاه تنفس فوقاني و تحتاني كه توسط فوق تخصص ريه انجام مي شود. و انجام تست  اسپيرومتري به بهره گيري از  به روزترين تجهيزات .

کلینیک فوق تخصصی روماتولوژی: تشخیص و درمان اطفال یا بزرگسالانی که با مشکلات مربوط به مفاصل، بافت‌های نرم (غیراستخوانی)، بیماری‌های خود ایمنی و اختلالات ارثی بافت پیوندی سر و کار دارند.

كلينيك پوست و مو: در اين كلينيك دو اتاق عمل سرپايي مجهز وجود دارد و كليه امور در اين واحد انجام مي گيرد. دستگاه ليزر و... نيز جهت امور پوست وجود دارد.

كلينيك فوق تخصصی آريتمي :  تشخيص بيماري هاي  قلب و عروق با بهره گيري از  تجهيزات تشخيصي  اكو كارديو گرافي ، تست ورزش ، هولتر مانيتورينگ فشار خون و هولتر مانيتورينگ ريتم قلب.

کلینیک درد: تشخیص و رفع دردهای مزمن با حضور پزشک متخصص درد.

کلینیک بیماریهای عفونی: تشخیص و درمان بیماریهای عفونی و گرمسیری با حضور پزشک متخصص عفونی.

کلینیک دندانپزشکی: ارائه کلیه خدمات مربوط به دندان با بهره گیری از تجهیزات روز دندانپزشکی به مراجعین.

کلینیک ارتوپدي فني : با هدف ارائه بهترين خدمات تشخيصي و درماني  به جامعه توان خواهان و مراجعين اروزژانسي و غير اورژانسي و نورولوژي با بهره گيري از پيشرفته ترين سيستم هاي اسكن سه يعدي كف پا و تهيه  انواع ارتوز  و پروتز .

کلینیک شنوايي سنجي :  با بهره گيري از سيستم های نرم افزاري و سخت افزاري پيشرفته و به روز  غربالگري نوزادان ، سنجش شنوايي  كودكان و بزرگسالان و تجويز سمعك  براي مدد جويان در اين كلينيك انجام مي پذيرد .

کلینیک تغذیه: انجام مشاوره و ارائه رژیم تغذیه به بیماران سرپایی و نظارت مستمر بر تغذیه بیماران بستری توسط کارشناس تغذیه .

كلينيك روانشناسي: ارائه كليه خدمات روانشناسي به مراجعين توسط كارشناسان روانشناسي باليني

كلينيك مامايي: ارائه خدمات مامايي و مراقبت هاي بارداري، برگزاري كلاسهايي آموزشي مداوم براي مادران در دوران بارداري و پس از آن، آموزش تغذيه با شير مادر، آموزش زايمان طبيعي و ... توسط كارشناسان خبره مامايي